Po devíti letech každodeního používání systému nulového bodu od firmy Gressel - Gredoc přecházíme na pneumatický systém od firmy Schunk - VERO-S.

Gressel Gredoc je kvalitní upínací systém, ovšem upínaný manuálně, tedy šroubem. Jak postupem času přibylo strojů i práce a potřeba přehazování svěráků a různých přípravků několikrát denně, řekl jsem si chtělo by to zvýšit produktivitu a začal pátrat po vhodnější alternativě. Na trhu je mnoho různých řešení, ale nejvíc mě zaujalo řešení od firmy Schunk. Tento systém umožňuje velmi rychlou změnu upínaného prvku a to pouhým připojením hadice s tlakovým vzduchem. Dále pak velké množství různých modulů (podle výrobce až 1000 variant), tedy jak hotovych upínacích stanic, tak možnost pořízení jednotlivých hnízd, které lze zastavět do různých přípravků, nebo přímo jako součást stolu obráběcího centra. VERO-S disponuje vysokou přesností opakovaného upínání do středu na 0,005mm. V neposlední řadě je to i podpora Brněnské pobočky firmy Schunk a to zejména v možnosti dodávek těchto upínacích prvků, ale i technickou podporu v poskytnutí výkresové dokumentace.

K definitivnímu rozhodnutí pro pořízení upínacího systému VERO-S přispěla nemalou měrou i probíhající prodejní akce viz. přiložený soubor. Rozhodli jsme o pořízení 3ks upínacích stanic VERO-S NSL3 600 a 1ks VERO-S NSL3 400. Peněžní úspora tedy byla v řádu stovek tisích korun, neboť součástí dodávky je i řada upínacích čepů a ventil VERO-S NSL3 ASL G 1/8" pro komfortní ovládání systému.

Po třech dnech od zaslání objednávky jsme obdrželi pečlivě zabalené zboží na velké paletě.

Instalace upínací stanice je popsaná v dalším článku.